Alper TAŞ

CUMHURİYET HALK PARTİSİ İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan Adayı

Alper TAŞ
CHP Bayrak
BİYOGRAFİ

Alper Taş 23 Nisan 1967 tarihinde Rize'nin Pazar ilçesinin Subaşı köyünde doğdu. Üniversiteye kadar olan öğrenimini Pazar'da tamamladı. Pazar İmam Hatip Lisesi'nde öğrenim gördü. Şimdiki adıyla İletişim Fakültesi olan, İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun oldu. Gençlik yıllarında devrimci nçlik mücadelesinin örgütleyicileri arasında yer aldı.ÖDP'nin kuruluşunda bulundu. Partide Beykoz İlçe yöneticiliği, İl Örgütü yöneticiliği, İstanbul İl Başkanlığı, Parti Meclisi üyeliği ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini yürüttü.

21 haziran 2009'da yapılan 6. Olağan Büyük Kongre'de ÖDP'nin Genel Başkanlığa seçildi. Alper Taş ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.Füsun Taş ile evli olan Alper Taş İstanbul'da yaşıyor.

31 Mart 2019 yerel seçimleri için CHP İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan Adayı oldu.

21 haziran 2009'da yapılan 6. Olağan Büyük Kongre'de ÖDP'nin Genel Başkanlığa seçildi. Alper Taş ÖDP Başkanlar Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.Füsun Taş ile evli olan Alper Taş İstanbul'da yaşıyor. 31 Mart 2019 yerel seçimleri için CHP İstanbul Beyoğlu Belediye Başkan Adayı oldu.
  • Medeni DurumuEvli
  • MemleketRize
  • MezuniyetÜniversite
  • Okuluİstabul Üniversitesi - İletişim
  • MesleğiYönetici - Siyasetçi
HABERLER
İLETİŞİM

Sayfada yer alan bilgileri tamamlamak için lütfen ekibimizle iletişime geçin.