Oğuz ŞİMŞEK

İYİ PARTİ Konya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

KONYA İYİ OLACAK

oguzsimsek.com.tr
Oğuz ŞİMŞEK
İYİP Bayrak
BİYOGRAFİ

Oğuz Şimşek , 1973 yılında Almanya'da doğdu.

İlk, orta ve lise tahsilini Çumra'da tamamladı. Ortaokul ve lise eğitimi süresince okul ve kulüp takımlarında amatör sporlarla ilgilendi. 1995 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden mezun oldu. Aynı üniversitede Yüksek lisans programına başladı. 1999-2000 yılları arasında 16 ay süre ile Doğu Anadolu Bölgesinde Yedek Subay olarak askerlik hizmetini tamamladı.

22 yıllık meslek kariyerinin 14 yılını kapsayacak şekilde yurt dışına çıktı. Kazakistan'da, Kazakistan Meclis Binası da dahil olmak üzere ulusal ve uluslararası şirketler bünyesinde , birçok prestijli projelerde Proje Müdürü ve Genel Müdür olarak görev aldı. Kazakistan'da bulunduğu süre içerisinde bir çok STK’larda kuruculuk da dahil olmak üzere farklı görevler üstlendi. Ayrıca Türk Dünyası ülkelerini siyasi, dil ve kültürel anlamda birbirlerine yakınlaştırmak amacıyla, Kazakistan'ın hükümet partisi olan Nur Otan Partisi yetkililerinin de desteğiyle, “Yeni Türkistan Derneği'nin” kuruluşunda yer aldı. Bu dernekte Yurt Dışı İlişkiler Sorumlusu olarak özellikle kültürel anlamda, Kazakistan'ın en kırsal alanları da dahil birçok bölgesinde kültürel faaliyetlerde rol aldı. Son seçimlerde İYİ Parti Konya milletvekili adayı olan Şimşek, şu anda kendisine ait Mimarlık ve İnşaat Taahhüt işleri alanında faaliyet gösteren bir firmada çalışmalarına devam etmektedir.

Orhun ve Alper isminde 2 erkek çocuğu sahibidir. Ana dili dışında ileri düzeyde İngilizce, Rusça ve Kazakça bilmektedir.

  • Medeni DurumuEvli, 2 Çocuklu
  • MemleketAlmanya
  • MezuniyetÜniversite
  • Okuluİstanbul Teknik Üiversitesi - Mimarlık
  • MesleğiMimar
HABERLER
İLETİŞİM

Sayfada yer alan bilgileri tamamlamak için lütfen ekibimizle iletişime geçin.