Yücel YILMAZ

ADALET VE KALKINMA PARTİSİ Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

SEVDAMIZ BALIKESİR

yucelyilmaz.com.tr
Yücel YILMAZ
AK Parti Bayrak
BİYOGRAFİ

1975 doğumlu, evli ve biri kız, biri erkek, iki çocuk babası olan Yücel Yılmaz, eğitimini Balıkesir’de tamamladıktan sonra Eskişehir’de üniversite eğitimi almıştır. Üniversite yıllarında, üniversite öğrenci senatosu başkanlığı yapmıştır. Askerlik hizmetini Bandırma 6. Ana Jet Üssü’nde Asteğmen olarak tamamlamıştır. Halen Eğitim sektöründe Türkiye genelinde hizmet veren Yabancı Dil Okulları'nı kuran Yücel Yılmaz ticari hayatına başlamadan önce Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı çeşitli okullarda İngilizce Öğretmenliği de yapmıştır.

Ticari hayatının bir kısmında çeşitli derneklerde faaliyet gösteren Yücel Yılmaz; Balıkesir Ticaret Odası’nda 2 dönem meclis üyeliği, bir dönem deMeclis Başkanlığı yapmıştır. Karesi Belediyesi Kurucu Belediye Başkanı olmasının ardından Ticaret Odası Meclis Başkanlığı ve dernek üyeliklerini bırakmıştır. Yücel Yılmaz, Mart 2014 yerel seçimlerinden beri Balıkesir Karesi Belediye Başkanlığı görevini sürdürmektedir.

Karesi Belediye Başkanlığı döneminde ulusal ve uluslararası düzeyde 10 ödülü kariyerine ekleyen Yücel Yılmaz; Türkiye’de Yağlı Güreş Düzenleyen Kentler Birliği’nin kurulmasına bizzat öncülük ederek, birlik merkezinin Kurtdereli Mehmet Pehlivan’ın memleketi Balıkesir olmasını sağlamıştır. UCLG-MEWA Dünya Örgütü Yönetim Kurulu üyesi olan Yücel Yılmaz halen; Orta Asya Birleşmiş Kentler Yerel Yönetimler Bölge Temsilciliği görevlerini sürdürmektedir. Yücel Yılmaz, Mart 2019 yerel seçimlerinde Cumhur İttifakı AK Parti Balıkesir Büyükşehir BelediyeBaşkan Adayı olarak gösterilmiştir.

  • Medeni DurumuEvli, 2 Çocuklu
  • MemleketBalıkesir
  • MezuniyetÜniversite
  • OkuluAnadolu Üniversitesi - İngilizce Öğretmenliği
  • Mesleğiİngilizce Öğretmeni - Politikacı
HABERLER
İLETİŞİM

Görüş ve önerileriniz için bize ulaşın.